Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

   Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb czytelników. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

 

   Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej  Polityce prywatności.

 

Członkowie mszczonowskiej GRH STRZELCY oraz Jednostki Strzeleckiej 5132 Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej obchodzili święto swego patrona...

    Członkowie mszczonowskiej GRH STRZELCY oraz Jednostki Strzeleckiej 5132 Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej obchodzili święto swego patrona: 31 pułku Strzelców Kaniowskich. Co roku 14 lipca, w dniu święta pułkowego mszczonowiane kultywujący tradycje kaniowszczyków gromadzą się w kaplicy Parafii pw. Świętego Ojca Pio.

    Tegoroczną Mszę Świętą w intencji BOHATERSKICH ŻOŁNIERZY PUŁKU I ICH OSTATNIEGO DOWÓDCY PUŁKOWNIKA WINCENTEGO WNUKA odprawił ks. Jan Lewandowski. Po zakończeniu Eucharystii rekonstruktorzy i strzelcy odwiedzili wrześniowe mogiły na zlokalizowanym po sąsiedzku nowym cmentarzu, a następnie udali się do leśnej mogiły w Gnojnie, gdzie mszczonowskim strzelcom z Jednostki Strzeleckiej ZSR-u wręczone zostaną uroczyście plakietki z odznaką pułkową patrona. Plakietki te zostały wykonane przez firmę Pamavi Pawła Wiśniewskiego, ktora wspiera działalność GRH i JS. Dziękujemy :)

Tekst: Piotr Dymecki
      Foto Galeria 1: Marek Wardak
Foto Galeria 2: Grzegorz Witkowski,
Jacek Olczak

spa1

 

                    

Wspólne zdjęcie błońskiej jednostki ZSR razem z kombatantami Powstania Warszawskiego z Błonia.

Kontakt

 

  • Związek Strzelecki Rzeczypospolitej,
    94-056 Łódź
    ul. Kostki Napierskiego 6 m. 1
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wkrótce