Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonywano trasę, wszystkim przyświecało nauczanie ks. Jerzego Popiełuszki...

 
    W dniach 16-17 października 2016 w Górsku odbywały się uroczyste obchody 32. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie znalazła się m.in. uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Dariusza Wilka; poświęcenie i otwarcie sali dydaktycznej im. Marianny Popiełuszko - z wystawą o Matce Błogosławionego; uroczysta procesja z relikwiami Błogosławionego na miejsce uprowadzenia w lasku w Górsku; modlitwa przy krzyżu za ojczyznę, o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki i o wyniesienie na ołtarze Marianny Popiełuszko oraz koncert „Dobro nieskończone” autorstwa Tomka Kamińskiego w kościele w Górsku przy Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki. 

    Uroczystości poprzedziły: XXIV Bieg Sztafetowy i Maraton Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki zorganizowany przez Region Bydgoski NSZZ "Solidarność" i Ruch Światło-Życie w Diecezji Bydgoskiej oraz czterdziestokilometrowy Marsz zorganizowany przez Klub Turystów Pieszych "Piętaszki". O swoim udziale w Marszu opowiedział nam na gorąco Strzelec Kamil Mikołajczyk z JS Bydgoszcz
 
W niedzielę, 9 października 2016 roku o godz. 6:00, wyruszyłem z Klubem Turystów Pieszych "Piętaszki" z bydgoskiego Sanktuarium Nowych Męczenników do Górska. 40-kilometrowa droga wiodąca ulicami, szosami, lasami i polami minęła szybko. Pogoda dopisała, tylko rano mżyło. Około 14.00 nasza ośmioosobowa ekipa zameldowała się przed Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki. Tutaj nastąpił poczęstunek, wręczenie pucharów i pamiątkowych medali. Piechurzy z biegaczami cel osiagnęli i godnie uczcili bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Zapraszam w 2017 roku na to niezwykłe przeżycie!
 
    Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonywano trasę, wszystkim przyświecało nauczanie ks. Jerzego Popiełuszki - patrona "Solidarności", męczennika za wiarę, brutalnie zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Już po zakończeniu sportowych zmagań, każdy uczestnik miał możliwość zwiedzenia Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki znajdującego się w Centrum Edukacji Młodzieży im ks. J. Popiełuszki w Górsku.
 

Foto: Centrum Edukacji Młodzieży
im. ks. J. Popiełuszki w Górsku Klik

Pop1