Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

   Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb czytelników. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

 

   Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej  Polityce prywatności.

 

Muzeum funkcjonuje zaledwie od kilku miesięcy, ale budowa obiektu, przygotowania do udostępnienia ekspozycji trwały kilka lat...

     Muzeum funkcjonuje zaledwie od kilku miesięcy, ale budowa obiektu, przygotowania do udostępnienia ekspozycji trwały kilka lat. Efekt jest znakomity. Imponuje rozmach aranżacji (np. ulica zdobytego Berlina, metro w Moskwie jako schron itp.) zbiór i dobór eksponatów – stosownych dla danego tematu, sposób ich prezentacji. Z zazdrością podziwiałem oryginały pokazywane w stosownych witrynach, gablotach itp. ("skrzywienie zawodowe"). Multimedia nie hałasują (są słuchawki), dominuje cisza, ciekawe operowanie światłem, przestrzeń. Próba ukazania całości tematyki wojny (działań zbrojnych, losów jeńców, ludności cywilnej, działań konspiracyjnych itp.), jest bardzo trudna. Autorzy postarali się by sprostać "wysokiej porzeczce". Zwiedzający zapewne opuszczą muzeum poruszeni ilością, różnorodnością prezentowanych materiałów.

     By nie pisać zupełnej "laurki". Nie wiem czemu służą setki fotografii twarzy kobiet, mężczyzn, ciekawie prezentowane, ale nie wiadomo czy to represjonowani, czy "tylko" mieszkańcy. Kierunek zwiedzania jest kiepsko oznaczony, co przyznała obsługa (po mojej uwadze). Ale to "czepianie się". Muzeum warto odwiedzić. Jest świetne.

komp. ZS Grzegorz Wróbel
(muzealnik)

 


        strzm72  

 

 

                    

 

 

 

 

Kontakt

 

  • Związek Strzelecki Rzeczypospolitej,
    94-056 Łódź
    ul. Kostki Napierskiego 6 m. 1
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wkrótce