Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

   Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb czytelników. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

 

   Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej  Polityce prywatności.

 

Strzelcy z toruńskiej jednostki reprezentowali sztandar ŚZŻAK oddział Toruń...

      Dnia 12 maja 2018r. odbył się kolejny już marsz pamięci Pułkownika Witolda Pileckiego, na którym Strzelcy z toruńskiej jednostki reprezentowali sztandar ŚZŻAK oddział Toruń

     Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, w której - wśród licznie zgromadzonych wiernych - uczestniczyła również kadra wojskowa CSAiU oraz przedstawiciele władz miasta. Następnie wszyscy ruszyli w pochodzie przez środek miasta, ul. Szeroką, w asyście wojskowej kompanii reprezentacyjnej oraz orkiestry. Kolejna część uroczystości upamiętniającej Pułkownika Pileckiego odbyła się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, gdzie odegrano hymn Rzeczypospolitej Polskiej, odczytano uroczysty apel pamięci oraz oddano salwę honorową.
     Po wszystkich uroczystościach Strzelcy udali się na teren Fortu 1 Jan III Sobieski, gdzie kontynuowali prace porządkowe oraz znaleźli kilka chwil na ćwiczenia umiejętności strzeleckich.

Źródła:
Archiwum JS3202 
www.nowosci.com.pl

  

        bce1  

 

 

                    

 

 

 

 

Kontakt

 

  • Związek Strzelecki Rzeczypospolitej,
    94-056 Łódź
    ul. Kostki Napierskiego 6 m. 1
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wkrótce