W dniu 21 czerwca 2015 na strzelnicy sportowej Shooting Academy w Parzęczewie koło Łodzi odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie w strzelaniu z broni palnej krótkiej i długiej.

    W zawodach uczestniczyło prawie 40 zawodników, w tym strzelcy ZSR z różnych regionów Polski oraz zaproszeni goście. Przed rozpoczęciem strzelań wszyscy uczestnicy przeszli podstawowe szkolenie z obsługi broni palnej oraz zasad bezpieczeństwa jakie obowiązują w trakcie zajęć z bronią.

    Zawody składały się z dwóch konkurencji – strzelania precyzyjnego z pozycji leżącej z AKMS z podpórką i strzelania z pozycji stojącej z Glocka 17. Każdy z uczestników miał możliwość oddania serii strzałów próbnych, oceny wyników prób i wykonania kolejnej serii strzałów na ocenę.

    Najlepszymi strzelcami w obu konkurencjach łącznie okazali się:

Igor Żuchliński

Ryszard Borysewicz

Marcin Uliński

którzy otrzymali gratulacje i pamiątkowe nagrody od Komendanta Głównego ZSR - mł. insp. ZS Pawła Wasążnika.

    Na zakończenie zawodów odbyło się zapoznanie i próbne strzelanie z PM Glauberyt.

    Zawody były zaplanowane jako pierwsze z serii imprez szkoleniowych w strzelectwie precyzyjnym i dynamicznym, które będą kontynuowane na tej samej strzelnicy w roku szkolnym 2015/2016.

    Związek Strzelecki Rzeczypospolitej zaprasza osoby chętne do wzięcia udziału w rozpoczynającym się w roku szkolnym 2015/2016 kursie strzelectwa precyzyjnego i dynamicznego, oraz osoby zainteresowane udziałem w zawodach strzeleckich, których harmonogram ogłosimy do końca sierpnia 2015.

asla90

 

 

 
 
 {relatednews}