Tadeusz M. Płużański - dziennikarz, historyk oraz publicysta. Autor książki "Bestie", zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Prezes Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę nad Kwaterą na Łączce.

pluzanski

 

Paweł Piekarczyk - bard, kompozytor, autor tekstów. Z zawodu matematyk. Niepoprawny politycznie, krytyczny wobec naszej teraźniejszości. Jego piosenki mają swoich wiernych słuchaczy wśród Polaków w kraju i zagranicą.

konwoj66

 

Leszek Czajkowski - piosenkarz, poeta, kompozytor i publicysta. W 2008 odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich.

czajkowski

Andrzej Kołakowski - polski działacz opozycyjny w okresie PRL, bard, poeta, publicysta, nauczyciel akademicki. W 2009, za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

kolakowski

Grażyna Barton - zasłużona, długoletnia działaczka “Solidarności”. W stanie wojennym prowadziła Ośrodek Pomocy Rodzinom Internowanych i Więzionych.

barton

 

Janusz Niemiec - syn mjr. Antoniego Żubryda, najmłodszy więzień Polski Ludowej. Jego ojciec, działający w podziemiu antykomunistycznym w latach 1945-1946 w powiatach sanockim, brzozowskim, krośnieńskim, zamordowany został wraz z żoną Janiną przez funkcjonariusza UB, we wsi Malinówka w powiecie brzozowskim.

jzubrydzsr1

 

kpt. Ryszard Kozłowski - pseudonim konspiracyjny "Ryś", to rodowity łodzianin. Podczas II wojny światowej działał w konspiracji Szarych Szeregów i walczył w partyzantce Armii Krajowej pod rozkazami legendarnego Antoniego Hedy - "Szarego".

kozlowskim1