Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

   Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb czytelników. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

 

   Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej  Polityce prywatności.

 

W dniach 1-2 listopada 2014 Związek Strzelecki Rzeczypospolitej na prośbę Fundacji „Łączka” przeprowadził w wielu miejscach w Polsce kwestę publiczną z przeznaczeniem na poszukiwania, ekshumacje i identyfikację Żołnierzy Wyklętych. W tym roku szczególnym celem zbiórki jest odnalezienie miejsc pochówku żołnierzy Zgrupowania NSZ Henryka Flamego „Bartka”.   

Strzelcy kwestowali przed i na cmentarzach, stojąc z samodzielnie wykonanymi puszkami, łącznie od kilku do kilkunastu godzin. Budzili duże zainteresowanie osób odwiedzających cmentarze, datki do puszek wrzucano chętnie, w kwotach od kilku nawet do 100 zł. W tej chwili trwa liczenie pieniędzy i wypełnianie niezbędnych raportów, ostateczne wyniki zbiórki podamy za kilka dni, ale już wiadomo że zebraliśmy minimum kilka tysięcy złotych. Wszystkim strzelcom zaangażowanym w akcję bardzo serdecznie dziękujemy!

 

{relatednews}

{relatednews}

Kontakt

 

  • Związek Strzelecki Rzeczypospolitej,
    94-056 Łódź
    ul. Kostki Napierskiego 6 m. 1
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wkrótce