Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

   Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb czytelników. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

 

   Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej  Polityce prywatności.

 

Rozmowa z księdzem Zbigniewem Grygorcewiczem o działalności kazachskiego Caritasu oraz dzisiejszej rzeczywistości miejsca uświęconego krwią polskich zesłańców...

      Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania z ks. Zbigniewem Grygorcewiczem MIC, Dyrektorem Caritas Karaganda w Kazachstanie; rozmawiamy o działalności, którą prowadzi tam na miejscu, oraz dzisiejszych realiach miejsca uświęconego krwią polskich zesłańców. 

    Zakonnicy ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP pracują w Karagandzie w centrum Kazachstanu. Jest on krajem wielokulturowym, w którym zdecydowannie dominuje islam. Naznaczony tragiczną historią przymusowych przesiedleń i sowieckich obozów, od uzyskania niepodległości przechodzi wiele zmian. Parafia naszego Gościa istnieje od 1992 roku i jest jedną z trzech w 600-tysięcznej Karagandzie. Zakonnicy mieszkają w ubogiej dzielnicy i otaczają opieką duchową około 500 wiernych. W ramach posługi duszpasterskiej zajmują się młodzieżą, dziećmi, chorymi, opiekują się wspólnotami i posługują siostrom zakonnym. Praca ewangelizacyjna jest trudna i ściśle regulowana przez prawo państwowe. Prowadzone jest także Oratorium, do którego uczęszcza 40 dzieci, w dużej części z ubogich i niechrześcijańskich rodzin. Księża organizują obozy, dni skupienia, pielgrzymki. Próbują przyjmować każdego i być świadkami Jezusa w kraju, gdzie jest On tak mało znany. 

    Święty Jan Paweł II napisał, że misje to największe wyzwanie dla Kościoła i że sprawa misji zawsze winna być na pierwszym miejscu. Zakonnicy chcą nie tyle zainteresować Państwa sprawami misji, co zapalić entuzjazmem i pragnieniem misji - by każdy człowiek mógł poznać swoją wartość w oczach Bożych i mógł poznać Jezusa. 

    Jeśli chcielibyście Państwo wesprzeć działania prowadzone przez ks. Zbigniewa Grygorcewicza, to najpierw prosi on o modlitwę za Kościół w Kazachstanie, za misję w Karagandzie, za zakonników. Placówka misyjna nie jest w stanie utrzymac się samodzielnie, Oratorium dla dzieci utrzymuje się wyłącznie z Państwa ofiar, za co już teraz bardzo Wam dziękujemy! Możecie wesprzeć działania materialnie lub finansowo - nie ważna jest suma, ale dar Waszego serca. Ze swojej strony księża obiecują stałą pamięć w modliwie. W każdym miesiącu sprawują mszę w intensji ofiarodawców. W internecie można śledzić bieżącą działalność zakonników. 

    Spotkanie odbyło się w kościele p.w. Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi, pl. Niepodległości 1. 
 
    Chcesz wesprzeć Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP w Karagandzie (Kazachstan)? 
    Poza Twoją modlitwą liczy się nawet najmniejsze wsparcie:

Centrum Pomocników Mariańskich
PKO SA VII/O Warszawa
60 1240 1109 1111 0010 7752 5847
z dopiskiem: "Karaganda"


 

bce1  

 

 

                    

 

 

 

 

Kontakt

 

  • Związek Strzelecki Rzeczypospolitej,
    94-056 Łódź
    ul. Kostki Napierskiego 6 m. 1
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wkrótce